Jump to content
Sign in to follow this  
Melinda

LCHF,Keto, Zbilansowana czy HC

Rekomendowana wypowiedź

Witam z tej strony młoda kobitka (18 lat), dosyć niska (161). Swoją przygodę z odchudzaniem zaczęłam 01.01.2018 startowałam z wagi 98, aktualnie waże 61 , najmniejsza waga (55 kg na keto). Przez ten okres przeleciałam chyba wszystkie możliwe diety (dukan, 1000 kcal, głodówkowe, keto, zbilansowana). Wszystkie badania mam w normie, ćwiczę 3x FBW, 2 x HIIT+Cardio w tygodniu. Niestety ostatnio trochę się pogubiłam i właściwie nie wiem jaką drogą iść aby schudnąć do około 47-50 kg. Zależy mi na czasie ponieważ w sierpniu czeka mnie operacja i po niej lepiej żebym nie musiała się już odchudzać.Przez okres keto (3 miesiące) stosowałam OMAD i okresowe posty suche/mokre około 1-3 dniowe. Po zakończeniu keto przytylam na zbilansowanej do 61 wpadałó ok. 1400-1900 kca (miałam ogromny problem z pochamowaniem apetytu). Nie wiem ile kcal dać nie chcę przytyć ;( Błagam o jakieś rady 

Przede wszystkim wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i staraj się utrzymywać bilans kaloryczny bliski zera. Masz dopiero 18 lat a widzę że stosowałaś już wiele różnych metod żywieniowych, a to nie do końca dobre podejście. Twój metabolizm jest prawdopodobnie rozregulowany i aby nie osiągnąć efektu Jo-Jo musisz przede wszystkim pilnować kaloryczności. Daj sobie spokój z ketozą, dukanem i innymi rygorystycznymi dietami na pewien czas. Skup się na tym by przez kilka tygodni nieco ustabilizować swoją wagę i kaloryczność posiłków.