Skocz do zawartości

Plan treningowy dla 16nasto latka POMOCY


Miechu

Rekomendowana wypowiedź

Witam, mam 16lat oraz 173 cm wzrostu. Ważę około 75 kg. Mam dosyć duży brzuszek oraz grube nogi od kolana aż do samego tyłka i chcę to jakoś zmienić. Ćwiczyłem już wcześniej lecz to były jakieś ćwiczenia wymyślone przeze mnie, trzymałem się też systematyczności mojej "diety" więc coś już mam za sobą lecz to nie potrwalo dłużej niż miesiąc a z wagi zlecialo mi około 1.5 kg więc to chyba nie za dużo. Dałem sobie lekką przerwę po której nie wróciłem do ćwiczeń. Do rzeczy, chciałbym zrzucić kilka kg i jak mi się to uda wyrzezbic sobie jakoś brzuszek. Ławkę mam, hantelki,sztange łamaną i różne rzeczy tego typu.. Proszę o jakieś rady! Z góry dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 16 lat to nie koniecznie starałbym się układać jakieś bardzo restrykcyjne diety, a spróbowałbym poprostu ograniczyć wszelkiego rodzaju fast foody, słodycze i cukrzone napoje. Dobrze także aby w każdym posiłku było jakieś źródło pełnowartościowego białka np. mięso, ryba, jajka czy nabiał. Taki schemat odżywiania np. 4 posiłkach jest w Twojej sytuacji całkowicie wystarczający, a jednocześnie elastyczny, łatwy do utrzymania i pozwoli na utratę tkanki tłuszczowej. Staraj się też zwiększyć swoją aktywność fizyczną poprzez np. bieganie, rower, pływanie czy gry zespołowe. Bardzo dobrze wpływa to na zdrowie, kondycję i sylwetkę. Jeśli chodzi o treningi siłowe to 3 sesje w tygodniu byłyby w zupełności wystarczające. Na start możesz wykonywać trening całego ciała wg. schematu:

A/B

Przysiady z obciążeniem / Wykroki chodzone

Podciąganie na drążku /  Podciąganie sztangi w opadzie

Wyciskanie na ławce sztang / Sztangielek

Wyciskanie siedząc / Unoszenie sztangielek bokiem

Pompki z rękami wąsko / Wyciskanie francuskie

Uginanie sztangi łamanej / Uginanie młotkowe

Brzuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...