Skocz do zawartości

Kreatyna i inne suplementy - dawkowanie przy treningu porannym


on1984

Rekomendowana wypowiedź

Cześć,

niedługo zaczynam cykl na kreatynie i zastanawiam się nad prawidłowym rozłożeniem dawek. Planuje brać 2 x 8,5g. (1g/10kg masy 2x dziennie). Trenuję rano i teraz pytanie jak wszystko ze sobą połączyć żeby miało ręce i nogi. Wiele osób poleca brać kreatynę rano na czczo, ale spotkałem też opinie, że przed treningiem i bezpośrednio po. Dodatkowo planuję przedtreningówkę no-xplode, węgle do treningu i białko po. Pomożecie to wszystko rozsądnie ułożyć??

Dzięki!

pzdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu stosować większych dawek kreatyny niż te 10 g dziennie, a według niektórych badań nawet i mniej. Osobiście brałbym 5 g przed i po treningu, oraz 5 g rano lub popołudniu w dzień wolny. To czy będzie to na czczo czy razem z jedzeniem nie ma absolutnie żadnego znaczenie, gdyż mimo dawnych teorii kreatyna nie jest insulinozależna.

Węglowodany do ( czyli jak rozumiem w trakcie) treningu nie mają żadnego sensu. Chyba że byłby to wysiłek typowo wytrzymałościowy trwający wiele godzin. Lepiej tą porcję wrzucić razem z białkiem po treningu. Co do przed treningówki to dawkowanie oczywiste, natomiast NO-xplode to raczej bubel, skład już bardzo słaby i produkt popularny tylko ze względu na poprzednie wersje. Jeśli szukasz dobrego pre workoutu to zerknij sobie na Olympus Re1gin, Sparta Kraken czy ESP Extreme. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niniejszym potwierdzam, że NO-xplode to goowno. 2 miarki przed treningiem i zero działania. Najwyżej jak placebo. Żadnego pobudzenia, mrowienia, pompy, nic! Mam wrażenie, że to sam słodzik i aromat. Mam nadzieję, że chociaż te 3 gramy kreatyny w 2 miarkach są bo odliczam to od dziennej porcji. Nie chciałem nic mocnego na początek bo to moja pierwsza przedtreningówka, ale to jest chyba dla przedszkolaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci to już w poprzednim poście, że ten supel nie ma żadnego działania i wynika to już ze składu. Zerknij sobie na przyszłość na te które wymieniłem. Ja szczególnie dobrze wspominam Re1gin, bardzo przyjemne działanie bez zejścia. ale z mocnym pobudzeniem i dobrą wytrzymałością na treningu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...