Skocz do zawartości

Aeroby/interwały przy Fenixie GZ


maxxiseek

Rekomendowana wypowiedź

Cześć Wam,

został mi miesiąc redukcji(93kg, dieta 2600kcal, cel 88kg), dodałem Fenixa i na razie całkiem fajnie działa. Stosowałem pierwsze dni 1kap do śniadania i 1 do obiadu. Od przyszłego tygodnia zaczynam 2kap rano przed sniadaniem i 1 przed obiadem w DNT i 1 przed sniadaniem , 2 przed treningiem w DT.

Wcześniej robiłem 3x w tyg siłowo fbw, po 2 z nich cardio i raz w tyg interwał. Teraz przy takim spalaczu podnoszącym ciśnienie mam trochę obawy odnośnie interwałów, wolałbym same cardio. Mam rowerek stacjonarny w domu, więc nic mnie nie ogranicza. Pytania ile aerobów w tygodniu najlepiej, żeby nie podwyższyć kortyzolu i nadal regeneracja była na odpowiednim poziomie przy 3 treningach  i czy robić je po treningach siłowych czy w DNT i ile minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz spokojnie zostawić sobie trening interwałowy i nie sądzę by Ground Zero w nim przeszkadzał. Oczywiście do tego rodzaju treningu powinno się mieć już odpowiednią bazę tlenową, aczkolwiek nie szukałbym przeciwwskazań w spalaczu. Możesz sobie zrobić trening próbny i sprawdzić czy faktycznie będzie powodował dyskomfort, osobiście uważam że nie powinien. Co do aerobów to generalnie ważne jest to aby cały czas kontrolować swój bilans kaloryczny i do tego dostosować aktywność. Aeroby raczej wrzucałbym odrazu po treningu siłowym około 30 - 40 minut w umiarkowanej intensywności. 3 razy w tygodniu na trening tlenowy jest moim zdaniem idealnie jeśli zależy nam typowo na sylwetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...