Skocz do zawartości

Prośba o rade


Przemek35

Rekomendowana wypowiedź

Witam. 

Probuje zrzucić parę kilogramów z siebie i wymyśliłem sobie, że pomieszam basen i ćwiczenia w siłowni naprzemiennie, jeden dzień basen drugi siłownia i sporadycznie dzien przerwy. Pytanie dotyczy ćwiczeń w siłowni. Dodam, że mam problem z kolanem i dużo ćwiczeń odpada ale wymyśliłem sobie to tak, że będę robił 3 podstawowe ćwiczenia wielostawowe. Martwy ciąg z oszczędzaniem kolan, pompki na poręczach i podciąganie na drążku, do tego brzuch i klatka na ławce skośnej. Połączę to w obwód i kilka takich obwodów będę sobie robił. Czy coś byście dołożyli zmienili do takiego treningu? Nie chce zbyt rozwijać masy mięśniowej narazie a bardziej "poruszać" całe ciało. Bardzo proszę o poważne wskazówki i z góry dziękuję. Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenie codziennie to pomysł 2/10 nie polecam. Sam próbowałem robić one punch mana i wyszło średnio, a dodam że robiłem to w wakacje, czyli miałem mnóstwo czasu a i tak czułem się jak niewolnik tych codziennych treningów. Odnośnie ,,Nie chce zbyt rozwijać masy mięśniowej narazie a bardziej "poruszać" całe ciało", każde ćwiczenia wpływają na masę mięśniową a w jaki sposób zależy od twojej diety. Jeżeli nie będziesz dostarczał wystarczających ilości składników odżywczych twojemu organizmowi, twoja masa mięśniowa będzie się zmniejszać. Jeżeli zadbasz o właściwą dietę masa mięśniowa się zwiększy. Jeżeli chodzi o dolegliwości z kolanem to zamiast pytać po forach o rady od jakichś psedo-znawców jak ja, lepiej idź do fizjoterapeuty, który Ci dokładnie wyjaśni co masz robić a czego nie.  Pozdrawiam i życzę smacznej kawusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o kolana to zalecam wizytę u fizjoterapeuty które mogą pomoc w eliminacji problemu (nie znam zaawansowania problemu) . Jeśli chodzi o cwiczenia to standardowa właściwa technika ćwiczeń.

Dodałbym do teningu rozwój pleców i brzucha jak uzupełnienie góry a łydek i ud jako odciążenie i wzmocnie nóg i w myśl odciążenia stawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...