Skocz do zawartości

Hey, potrzebuję porad!


Susiee

Rekomendowana wypowiedź

Hey, jestem Kamil i mam duży problem.
Mianowicie mam 14 lat i ważę ponad 100kg mój wzrost to 186cm. I jestem po prostu gruby.
Bardzo mi to przeszkadza ponieważ bardzo szybko się męczę i mam rozstępy.

Dacie jakieś porady dotyczące jakiegoś skutecznego treningu?

Trochę się boję odchudzać bo słyszałem że jeżeli będę za dużo trenował i szybko schudnę to może mi pozostać zwisająca skóra.
A tego bym nie chciał, bo podobno trzeba wtedy jakąś operację przeprowadzać. I nie jestem pewien czy to prawda.
Błagam pomóżcie jakoś. 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 lat więc nie zawracaj sobie głowy jakimiś operacjami czy szybkim odchudzaniem. W wieku 14 lat waga przekraczająca 100 kg nie bierze się od tak, więc bardziej powinienieś położyć nacisk na styl życia. Odpuść jakieś skomplikowane programy treningowe czy magiczne diety 1000 kcal. Skup się na regularnej aktywności np. marszobiegi, rower, basem, ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, a przede wszystkim ogranicz wszelkiego rodzaju fast foody, chipsy czy słodkości. Takie zmiany to w Twoim wieku 99% sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zgadzam się z Solaros choć jedna wzmianka to taka żeby zmienić styl jedzenia ale też zrób to z głową czyli nje z fast foodów na salty ale z równowaga niech 1 fastfood będzie dla ciebie nagroda za np dwa tygodnie pracy. A tak to jeść "normalnie" Choć temu też musisz się przyjżeć bo prawie napewno za dużo przejadasz w trakcie posiłków i między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...