Skocz do zawartości

Trening Cardio


Electrix18

Rekomendowana wypowiedź

Hey w zeszłym tygodniu pierwszy raz wybrałem się na siłownię, dopiero zaczynam przygodę ze sportem i zacząłem się zastanawiać jak najlepiej zrzucić nagromadzony tłuszczyk z dolnych partii brzucha.

Na bieżni biegam 10 min. Jako rozgrzewka, następnie idę z kumplem podnosić ciężary i po ok.50 min. Wracam spowrotem na bieżnię na 20min. biegu, na początek dla mnie to chyba max bo szybko tracę wytrzymałość.

Siłka 3-4x w tyg.

Bardzo lubię biegać i stąd pytanie czy gdy wyrobię sobie wytrzymałość mogłbym skupić się tylko na bieganiu jeżeli moim głównym celem jest płaski brzuch, a nie siła i mięśnie ?

ew. Ile czasu powinien trwać mój trening cardio? 

Nie biorę jeszcze żadnych suplementów, a dietę planuję wykupić w najbliższym czasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoim priorytetem jest szczupła sylwetka i nie potrzebujesz dużej masy mięśniowej to jak najbardziej możesz się skoncentrować na bieganiu. Generalnie przy tego typu aktywności fizycznej nie ma większych ograniczeń i sporo osób które biega rekreacyjnie robi to codziennie. Jeśli nie robisz tego po treningu siłowym to poza spokojnym tempem możesz wprowadzać krótkie przyspieszenia czy sprinty co korzystnie wpłynie zarówno na metabolizm, kondycję jak i również urozmaici trening. 

Na chwile obecną jeśli biegasz po siłowni możesz robić to po każdym treningu około 30 minut w swoim spokojnym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...