Skocz do zawartości

Orbitrek


Magda M

Rekomendowana wypowiedź

Witam od niedawna zaczęłam trenować na orbitreku.to dopiero początki drugi tydzień za mną .ćwiczę 20 minut dziennie bo poprostu nie daje rady więcej czy uda mi się przez te 20 minut spalić tkankę tłuszczową czy 20 minut to zdecydowanie za mało.dodam że po tych 20 minutach jestem zlana potem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi przy nieco dłuższym wysiłku aerobowym. Tak czy inaczej śmiało możesz zacząć od tych 20 minut starając się dokładać np. 3-5 minut co tydzień i w ten sposób nieco poprawisz kondycję. Jeśli Twój trening to wyłącznie orbirek to powinien trwać mniej więcej 40 - 60 minut, oczywiście mówimy tu o wartości docelowej. Osoby początkujące najpierw muszą odpowiednio zaadaptować organizm do takiego wysiłku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym do tych 20 minut jazdy dorzuciła jakieś przysiady wymachy brzuszki? Kiedyś bardzo lubiłam biegać i ćwiczyć ale zachorowałam i przestalam. przytyłam 20 kg i jest mi po prostu na razie zbyt ciężko wytrzymać dłużej niż te 20 minut.jem też dużo mniej bo jeden posiłek dziennie - obiad jakieś mięso i surowke i to wszystko a waga stoi w miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinnaś zacząć od podstaw. Żadne brzuszki czy wymachy nie mają narazie żadnego sensu. Skup się na tym co napisał E-lite, czyli systematycznym dokładaniu minut. Nikt nie mówi że masz od razu robić godzinny trening, ale ważne jest to by notować solidny progres. Jedzenie 1 posiłku dziennie też i to z samego mięsa też jest bardzo słabym pomysłem bo masz taki deficyt kcal że działasz destrukcyjnie. Musisz działać od podstaw, czyli ogarnąć nieco odżywanie np. na 3 posiłki dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...