Skocz do zawartości

Czy obuwie jest ważne w sporcie ?


Bull

Rekomendowana wypowiedź

Dobranie właściwego obuwia do wyko­nywanej  czynności  jest  nie tylko  sprawą wygody, ale również zdrowia i bezpieczeń­stwa. Czy na siłownię możemy przyjść w klap­kach? Owszem, są wygodne i przewiewne, ale w żadnym stopniu nie chronią przez uszko­dzeniem palców i stóp. Najlepsze są do tego celu są  sportowe buty dedykowane treningowi sitowemu. Nawet znane przez wszystkich popularne firmy sportowe mają w swojej ofercie takie buty. Charakteryzują się solidną podeszwą dającą stabilność oraz wzmocnio­nym czubkiem, który chroni palce przez spa­dającymi talerzami. A czy w takich butach możemy pobiegać lub udać się na spacer po górach? Oczywiście, że tak, ale nie jest to zbyt udany pomysł. Zarówno do biegania, jak i trek-kingu należy założyć specjalne buty. Pierwsze są jednoczenie miękkie i stabilne, a drugie usztywniają kostkę, i chronią przed skręceniem lub zwichnięciem stawu skokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Buty mają ogromne znaczenie, dla profesjonalnych biegaczy, ale także dla jeszcze początkujących powinno to być najwazniejsze wyposażenie biegacza. Ważna jest amortyzacja, w moim odczuciu New Balance najlepiej amortyzuje z aktualnie dostepnych butów, stosują piankę amortyzującą RevLite w butach Vazee Rush, bardzo dobre i pratykczne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Właśnie podobno bardzo duże ma znaczenie i ja tu też w takim razie zapytam - Czy moglibyście mi doradzić jakie buty na orlik byłyby najlepszą opcją? Bo ja się zupełnie na tym nie znam, mam kupić dla chrześniaka ale nie wiem jakie, a czytałem że to na jakiej powierzchni się gra to ma spore znaczenie, to może ktoś mi coś podpowiedzieć? Z góry wielkie dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Buty to podstawa w większości sportów. A w profesjonalnym sporcie to już w ogóle. Dzięki dobrej amortyzacji i stabilności przy kontakcie nogi z podłożem możemy znacznie podnieść swoje osiągi i przy tym nie ryzykować kontuzji i nadwyrężeniem stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do biegania owszem ale i na siłownię, bądź na zajęcia crossfit również jest stworzone specjalne obuwie. Albo np. zapaśnicy walczący na macie też mają swoje obuwie. Buty zapaśnicze usztywniają kostkę, są bardo wygodne z twardą podeszwą bo jak by miały amortyzować poruszanie się po macie to na pewno by się za dobrze nie walczyło ;) Jak robisz martwy ciąg to też nie podchodzisz w butach z wysoką podeszwą (ale tutaj niektórzy nawet na boso;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

W sporcie wszystko ma znaczenie, nawet ubiór ;) Przez długi czas w ogólnie nie przykładałem uwagi do tego, nie myślałem, jakie buty, jakie ciuchy, zakładałem co miałem pod ręką i niestety szybko odbiło mi się to na zdrowiu ;) Niewygodne i nieodpowiednie buty szybko zniszczą nogi, a co do ciuchów to też polecam wybierać z głową ;) Ja na przykład długo żyłem w nieświadomości, że istnieje coś takiego jak koszulki sportowe męskie z długim rękawem :D W zimie zawsze ubierałem do biegania bluzy, szybko się pociłem i choroba, jak na zawołanie od razu była ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

To, że do biegania buty są najważniejsze wiedział nawet Forrest Gump :) 

Pytanie mam do bardziej zaprawionych czy na trening siłowy warto wyposażyć się w obuwie do ciężarów, kiedy dźwiga się w martwym ciągu 100 kg?

Obecnie ćwiczę w butach do biegania z pianką amortyzującą i nie mam na co narzekać. 

Jeden znajomy powiedział mi, że przy ciężarach 100 kg i więcej pianka już się będzie poddawała i warto kupić te płaskie dedykowane do ciężarów. 

Ich ceny zaczynają się od 400 zł i się zastanawiam czy jest to na tym etapie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Obuwie jest bardzo ważne podczas aktywości fizycznej. Należy dopasować buty od formy zajęć. Inne buty do biegania, z amortyzacją, inne do podnoszenia ciężarów, jeszce inne na siłownię i crossfit. Za to legginsy sportowe  , jeżeli są wysokiej jakości będą pasować do każdej aktywności te same :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...