Skocz do zawartości

Rozbudowa masy ciała


Kubson320

Rekomendowana wypowiedź

Cześć

Mam 24 lata, 186 cm wzrostu i ważę 87 kg. Mój problem polega na tym, że jestem niewymiarowy, to znaczy mam lekki brzuch piwny wystający i niestety piersi również , za to ręce i ogólnie tułów jest w miarę chudy. W bicepsie mam jakieś 30 cm, a nadgarstek mogę prawie objąć sobie palcami. Potrzebuje jakiejś rady co ćwiczyć, co jeść, aby zgubić brzuch i piersi, a ręce i klatkę rozbudować. Ćwiczę okazjonalnie w domu na hantelkach i macie do ćwiczeń oraz na rowerku stacjonarnym, ale nie są to jakieś wymagające ćwiczenia, takie wzięte z neta, typu podnoszenie hantelek czy przysiady. Dziennie zjadam coś pewnie ok 2000 kcal. Zbliża się lato, a ja nie chciałbym mieć wystajacych piersi i brzucha spod koszulki. 

 

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Rozbudowanie_masy_cia%C5%82a-t1210350.ht ml.tml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to niestety masz ewidentnie budowę typu skinny fat, a więc chude ciało, jednak z tendencją do gromadzenia się tłuszczu w uporczywych miejscach. Tak naprawdę sensowne działania jakie możesz podjąć są dokładnie takie same jak w przypadku innych osób, a więc odpowiedni trening i żywienia, a sylwetka będzie się zmieniała na plus. Trzeba jednak będzie nieco mocniej zaangażować się w treningi bo okazjonalnie niestety nic nie poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...