Skocz do zawartości

Pytanie/pomoc


Karol1974

Rekomendowana wypowiedź

Witam mam pytanie mam 18lat waga 78.5 i wzrost 182cm 
Mam pytanie chciałbym uzyskać większy biceps i mięśnie żeby było widoczne bo nie są wgl widoczne jestem osoba początkującym z zerowym stażem na siłowni mam pytanie co należy u mnie wykonać mam wjechać na mase redukcje  czy robić rekompozycje ? Jak tak to ile czasu mam określona czynność robić dorzucam foty z powodu żeby było łatwiej przeanalizować 
 

7283E672-4E01-48C5-AB06-0C3A40099588.jpeg

4EC7829E-7113-4CCB-B18E-F59BCFE2ABC4.jpeg

39583A38-4DBC-45D7-B31E-C82154D84C98.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś początkujący, więc przez kilka solidnych miesięcy powinna Ci wychodzić dobra rekompozycja jeśli się do tego przyłożysz. Wiadomo jesteś dość chudy, ale przy tym na brzuchu zalega troche tłuszczu więc nie bawiłbym się w typową masę czy redukcję. Jeśli będziesz trenował na publicznej siłowni to zrób sobie 3x w tygodniu trening całego ciała przez pierwsze tygodnie, starając się pilnować dobrej techniki a progres będzie szybko widoczny.

Druga kwestia to jedzenie, nie musisz na starcie liczyć każdej kalorii czy tego ile jakich mikroelementów dostarczasz. Wystarczy że ograniczysz cukier, kolorowe napoje, wszystko co z białej mąki i dodasz do diety więcej chudego mięsa, ryb czy jajek. W wieku 18 lat i zerowym stażu takie działanie przyniesie kolosalny efekt, a nie spowoduje zniechęcenia się ciężką i restrykcyjną dietą z kalkulatorem w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kolega Rumcajs pisze.

Na początek zacznij liczyć kalorie przez miesiac tak jak jesz. Potem będziesz miał możliwość prawdopodobnie wyregulować dietę co do wagi.

Trening 3 razy w tyg po 45 min na początek wystarczy z własnym ciałem. Mogą to pyć ćwiczenia podstawowe. Po miesiącu dodaj do treningów gumy i ewentualnie hantle. Wszystko na spokojnie małym ciężarem i uczyć się poprawnych ruchów wykonując ćwiczenia. Nie zapomnij notować ile seri jaki ciężar oraz powtórzenia. Rozgrzewka obowiazkowo zawsze i na koniec rozciaganie. Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...