Skocz do zawartości

Trening na ekspanderach


Bombała

Rekomendowana wypowiedź

Witam!

 

Jestem początkującym adeptem aktywności fizycznej. Z powodu pandemii, nie mam możliwości aby uczęszczać na siłownię. W związku z tym, wytargałem z piwnicy gryf prosty, zamontowałem poręcze do dipów (takie przykręcane do ściany), oraz zakupiłem ekspandery. Chciałbym zrzucić kilka kilogramów oraz poprawić ogólny wygląd mojej sylwetki.

Czy jest ktoś, kto pomógłby z rozpisaniem treningu na ekspanderach? Wiem, że dość sprawnie można robić na nich biceps, triceps oraz klatkę. Nie wiem jak zabrać się za brzuch i nogi, jakieś pomysły? Niestety ale w internecie nie mogę znaleźć żadnych "gotowców" na ekspandery, którymi mógłbym się posiłkować.

Za pomoc z góry serdeczne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plecy to możesz robić wszelkiego rodzaju przyciągania, musisz tylko znaleźć stabilny punkt zaczepienia przyrządów. Natomiast w kwestii brzucha to tak naprawdę masz tyle ćwiczeń z własnym ciałem, że ich nie potrzebujesz. Do treningu nóg lepszą opcją byłyby gumy, z ekspanderem jedynie przychodzą mi do głowy wymachy pod różnymi kontami, ale to przede wszystkim odwodziciele i przewodziciele. Jak kiedyś ćwiczyłem z gumami to układałem ćwiczenia tak, że patrzyłem co robię ze sztangą i starałem się do podobnego ruchu dopasować gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...