Skocz do zawartości

Redukcja wagi oraz pomoc z dietą


Asuri

Rekomendowana wypowiedź

Cześć, jestem Martyna. Mam 26 lat i problem z "tłuszczykiem".

Wszystko zaczęło się 2 lata temu gdy zaczęłam brać sterydy (leki na astmę). W ciągu tego okresu przytyłam ok 20kg. Największy problem mam z brzuchem, boczkami oraz drugim podbródkiem. Nigdy nie ćwiczyłam oraz nie trzymałam diety, ponieważ nie miałam takiej potrzeby. Dlatego prosiłabym o pomoc w dobraniu ćwiczeń w domu oraz wskazówek dotyczących diety. Jedyny sprzęt jaki posiadam to hantle 2,5kg i 5kg. Co do ćwiczeń najbardziej zależałoby mi na pozbyciu się kilku kilogramów, oraz wymodelowaniu pośladków i biustu. (Jak się brać za siebie to na całego:D) Zastanawiałam się również nad spalaczami tłuszczu, ale nie wiem co dokładnie powinnam stosować.

Ważę 71kg przy 165cm wzrostu. 

Za wszelkie rady dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wypracowanie pewnej bazy do treningu i skupieniu się na ćwczeniach typu cardio oraz wzmocnieniu całego ciała, stawów czy ścięgien. Możesz z pomocą tych hantli ułożyć sobie trening obwodowy całego ciała, tak aby zaadaptować je do wysiłku. Jak masz możliwość dołożyć do tego w wolne dni rower, orbitrek czy marsze to tylko na plus.

Co do odżywiania to z pewnością będzie odgrywało tutaj kluczową role. Na początek trzeba wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne (w sieci masz mnóstwo wzorów) i odjąć od tej wartości 200 kcal. Potem staraj się wypełnić to produktami dobrej jakości, bez fast foodów, cukru czy produktów mąki białej. To na dobrą sprawę jest wystarczająca zmiana nawyków dl 95% osób.

O suplementacji spalaczami możesz oczywiście pomyśleć. 

 Tutaj masz wskazówki i odpowiedzi na wiele pytań osób początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...