Skocz do zawartości

Dobór suplementów na redukcję


nhm

Rekomendowana wypowiedź

Witam,
szukam suplementów, które pomógłby mi zredukować tkankę tłuszczową. Większość tłuszczu mam na brzuchu i bokach. W innych miejscach to już mniejsze ilości. Swojego czasu ważyłem ponad 100kg i zredukowałem do 68kg w ciągu około roku. Potem przybrałem trochę tłuszczu i mięśni i od tego czasu cały czas ważyłem około 75kg. Teraz chcę całkowicie pozbyć się tłuszczu.
Poniżej trochę o mnie.
Wiek: 24
Płeć: mężczyzna
Wzrost: 185 cm
Waga: 75 kg
Zdrowie: ciśnienie, tętno, podstawowe badania ogólnie w normie. Miałem tylko 2 lata temu problemy z bardzo obfitymi krwotokami z nosa i powinienem unikać środków wysuszających skórę/śluzówki lub rozrzedzających krew.

W tej chwili 3 razy w tygodniu chodzę na siłownię od razu po pracy (16:00) i robię trening siłowy (minimum 1h) na poszczególne partie. Mieszkam w mieście i praktycznie wszędzie chodzę na piechotę, więc średnio robię po 4-6km dziennie na nogach. Dodatkowo co parę dni jeżdżę na rowerze rekreacyjnie, od czasu do czasu też jakieś inne aktywności jak basen, tenis ziemny itp. Pracę mam niestety całkowicie siedzącą.
Jeżeli chodzi o dietę to z napojów piję tylko wodę, liczę kalorie i staram się trzymać około 2000 kcal dziennie. Jem 4-5 posiłków dziennie, pierwszy o 8:00, ostatni o 19:00, piję 2-3l wody dziennie. Śpię z reguły po 7-8 godzin.
Waga niestety utrzymuje się na podobnym poziomie i nie mogę zredukować tłuszczu. Ogólnie mam wolny metabolizm i zawsze bardzo łatwo przybierałem na wadze mimo jedzenia mniej od innych.
Wagi z pomiarami pokazują mi około 18% BF, ale nie wiem czy są wiarygodne.

Ogólnie już ciężko mi zmieścić więcej aktywności w tygodniu ze względu na brak czasu. Z dietą też ciężko zejść jeszcze niżej.

Obecnie stosuję Evolab Alphaburn, dwa razy dziennie (30 minut przed śniadaniem i 30 minut przed siłownią/obiadem), ale jeszcze nie zauważam za bardzo efektów (2 tygodnie ciągłego stosowania). Co mogę jeszcze wypróbować? Alphaburn 3 razy dziennie? Może dołożyć coś na przyspieszenie metabolizmu jak BRAWN Thyro-Lean albo dodać Ground Zero po prostu?

Zamieszczam zdjęcie obecnej sylwetki.

FLusfT2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną i odżywianie to podejście wydaje się być rozsądne, poza kalorycznością zadbaj jednak przede wszystkim jeszcze o odpowiednią ilość białka gdyż podczas redukcji tłuszczu jest to nie mniej istotne. W przypadku treningów dobrze jest w Twojej sytuacji skupić się na wysiłku o dużej intensywności więc postaraj się skrócić przerwy pomiędzy seriami tak by nieco nakręcić metabolizm.

Co do suplementacji to tkanka tłuszczowa jest jeszcze moim okiem na całym ciele, poza tym na brzuchu znajduje się nie tylko tkanka tłuszczowa biała, ale także brunatna. U Ciebie widać jeszcze pozostałości po nadwadze o której wspominałeś. Wszystko jest jednak do poprawy więc spokojnie sylwetkę jesteś w stanie wypracować. Jeśli masz możliwość warto dorzucić spalacz bazowy o właściwościach termogeniczych który powinien poruszyć całe ciało. Fenix Ground Zero będzie najlepszą opcją jeśli zależy Ci przede wszystkim na właściwościach spalających tkankę tłuszczową a nie koniecznie bardzo mocnym pobudzeniu. Booster metabolizmu możesz zostawić sobie na następny etap gdyż sam Fenix ma już w sobie właściwości przyspieszające metabolizm. Zamiast tego możesz dorzucić Erase Fast przez co sama sylwetka powinna zyskać więcej na jakości i gęstości, a przez to całość powinna się prezentować bardziej atletycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rumcajs said:

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną i odżywianie to podejście wydaje się być rozsądne, poza kalorycznością zadbaj jednak przede wszystkim jeszcze o odpowiednią ilość białka gdyż podczas redukcji tłuszczu jest to nie mniej istotne. W przypadku treningów dobrze jest w Twojej sytuacji skupić się na wysiłku o dużej intensywności więc postaraj się skrócić przerwy pomiędzy seriami tak by nieco nakręcić metabolizm.

Co do suplementacji to tkanka tłuszczowa jest jeszcze moim okiem na całym ciele, poza tym na brzuchu znajduje się nie tylko tkanka tłuszczowa biała, ale także brunatna. U Ciebie widać jeszcze pozostałości po nadwadze o której wspominałeś. Wszystko jest jednak do poprawy więc spokojnie sylwetkę jesteś w stanie wypracować. Jeśli masz możliwość warto dorzucić spalacz bazowy o właściwościach termogeniczych który powinien poruszyć całe ciało. Fenix Ground Zero będzie najlepszą opcją jeśli zależy Ci przede wszystkim na właściwościach spalających tkankę tłuszczową a nie koniecznie bardzo mocnym pobudzeniu. Booster metabolizmu możesz zostawić sobie na następny etap gdyż sam Fenix ma już w sobie właściwości przyspieszające metabolizm. Zamiast tego możesz dorzucić Erase Fast przez co sama sylwetka powinna zyskać więcej na jakości i gęstości, a przez to całość powinna się prezentować bardziej atletycznie.

 

Dzięki za odpowiedź. 
Białka właśnie wychodzi mi z reguły 70-100g dziennie, więc do poziomu 2g na 1kg ciała mi trochę brakuje.

Czy w takim razie mogę spróbować połączyć Alphaburn + Ground Zero + Erase Fast po 2 porcje dziennie każdego? Czy lepiej nie mieszać tego wszystkiego i ograniczyć się do dwóch środków na razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował te trzy na raz, każdy działa na innej płaszczyźnie więc jest duża szansa na pozbycie się tego tłuszczu (który psuje całą sylwetkę) w okolicy pępka i klatki. Kaloryczność nie masz złą, ale zredukuj węgle tak nisko jak możesz i zwiększ białko przynajmniej do 1,7g/kg mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...