Skocz do zawartości

Rozgrzewka przed treningiem nóg


Arnold78

Rekomendowana wypowiedź

Pytanie: Jak długo się rozgrzewasz przed treningiem nóg? Niektórzy twierdzą, że wystarcza 5-7 minut aerobów. Czytałem gdzieś, że Kai Greene zwykle przed treningiem nóg 40 minut ćwiczy na StepMillu, a dopiero potem przechodzi do właściwych ćwiczeń. Innym zaś wystarcza kilka długich serii wyprostów nóg i nie robiąjuż żadnego kardio. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

 

708234e2e1752164gen.jpg

 

Odpowiedź: Jedyna poprawna odpowiedź brzmi: rozgrzewka powinna trwać tak długo, ile potrzebuje twój organizm. Mnie wy­starcza pięć minut na bieżni lub rowerze stacjonarnym, afe ktoś, kto miał problemy z kolanami lub biodrami, może potrzebować dłuższej rozgrzewki. Jej celem jest pobudzenie krążenia i lekkie podwyższe­nie temperatury organizmu. Delikatne rozciąganie także nie jest złym pomysłem. Jedno jest pewne: nigdy nie chwytaj za duże ciężary bez żadnej rozgrzewki. Nawet jeśli teraz nie odczuwasz bólu, warto pomyśleć o przyszłości. Pewnego dnia możesz naprawdę pożałować, że wcześniej nie poświęcałeś wystarczająco dużo czasu na rozgrzew­kę! Kilka dodatkowych minut na rozgrzanie mięśni i stawów przed rozpoczęciem właściwego treningu to sprawdzona metoda ogranicze­nia bólów i kontuzji w przyszłości.

 

źródło: muscular development

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...