Skocz do zawartości

Jakie odżywki


Jaczob

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Mam 18 lat, 186cm wzrostu i ważę niecałe 65kg. Na dietę niestety nie mam co liczyć. Mieszkam z rodzicami i nie da rady. Poszukuję jakiś odżywek, chcę zgrubnąć. Budżet około 100 złoty na miesiąc. Dużo biegam i chcę zacząć chodzić na siłownię. I czy istnieją odżywki(wspomagające, regenujace, nie wiem)  dla biegaczy? Spotykam dużo osób które biegają i biorą jakieś śmieszne proszki. Z góry dziękuję za pomoc :') 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy na dietę nie mam co liczyć? Problemem jest dorzucenie x ilości kcal dziennie bo mieszkasz z rodzicami? Sorry ale brzmi to jak wymówki.
Chcesz tylko "zgrubnąć" czy złapać dobrą jakościowo masę? Bo bezsensownie przytyć każdy potrafi.

Wylicz sobie zapotrzebowanie kalorycznie (masz multum dobrych kalkulatorów TDEE) i jak chcesz łapać masę to możesz ograniczyć kardio na rzecz sensownego treningu FBW.
Po co Ci odżywki typu carbo x, mass cholera wie co i etc..... Skoro możesz w kwocie 100 zł kupić kaszy/ryżu i mięcha, którym się najesz zamiast bezsensownie pakować to we "wspaniałe" odżywki. 
Odżywki dla biegaczy? To znaczy jak wyglądają te Twoje wyczerpujące treningi biegacza?
To że biegają i biorą jak sam określiłeś śmieszne proszki, nie znaczy że te proszki są tak fantastycznie skutecznie.

1. Wytyczyć jasny cel.
2. Ułożyć michę.
3. Wybrać sensowny plan treningowy.
4. Być konsekwentnym i doglądać progresu.

 

Odżywki żadnych cudów nie zdziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej ''próbie'' diety dostałem zakaz zbliżania się do kuchni :X Już nie wspominam o późniejszych problemach zdrowotnych. Po za tym nie mam czasu, do domu wracam po 17, a po szkole mam spotkania z kursu nurkowania. Zadowoliłbym się nawet tym ''zgrubnięciem'' bo wyglądam jak żywy patyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, to co piszesz niestety wygląda jak wymówki, przez czas kiedy ugotuje się ryż/kasza, to Ty zrobisz mięcho i będzie gotowe, przynajmniej ja mam taki system. Jeśli wcześniej sam układałeś dietę i to się skonczyło problemami zdrowotnymi, to może teraz potrzebujesz profesjonalnej pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...