Skocz do zawartości

szczupła sylwetka a mięśnie.


cola521321

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Mam pytanie odnośnie treningu całego ciała żeby przybrać trochę mięśni, ważę 60kg mając 180cm więc piórko.  Czy jeśli bym ćwiczył to mięśnie z trenowaniem by rosły ?  Ostatni sport jaki uprawiałem to bieganie więc to było cardio a teraz w ogóle przytyć się nie da (ile zjem tyle spalę) Czy te treningi mają sens ? jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięśnie rosną w czasie regeneracji, odpoczynku. Trening to bodziec do wzrostu mięśni. Organizm adaptuje się do wysiłku budują nowe włókna mięśniowe. Jeśli zaczynasz i masz budowę ektomorfika to na początek trening FBW (Full Body Workout) bym polecił. W necie i na forum znajdziesz przykładowe plany treningowe. Mięśnie rosną od treningu oporowego (z ciężarem własnego ciała lub ciężarami), bieganie niestety utrudnia budowę masy mieśniowej, bo spalamy wtedy sporo kalorii na wysiłek tlenowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trening wzmaga apetyt, więc trzeba spożywać sporo błonnika/warzyw, mieć silną wolę lub stosować blokery apetytu. Jeśli chodzi o białko, to jeśli z jedzenia nie dasz rady tyle uzyskać, to jeden szejk białkowy dostarcza ~30g białka, tyle co w 170g piersi z kurczaka. Więc możesz się wspomóc proteinami w postaci odżywki wysokobiałkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.11.2020 o 17:15, Kazam napisał:

Oczywiście trening wzmaga apetyt, więc trzeba spożywać sporo błonnika/warzyw, mieć silną wolę lub stosować blokery apetytu. Jeśli chodzi o białko, to jeśli z jedzenia nie dasz rady tyle uzyskać, to jeden szejk białkowy dostarcza ~30g białka, tyle co w 170g piersi z kurczaka. Więc możesz się wspomóc proteinami w postaci odżywki wysokobiałkowej.

Witam. Ja już po 2 tygodniach zabawy z treningami. Czuję się o wiele lepiej, nie ukrywam że teraz głównym celem stał się brzuch do wyrzeźbienia ale innych części też nie oszczędzam. Nawet nie wiedziałem że w 2 tygodnie moje ciało jest w stanie przytyć 2kg :)  Dodam jeszcze że po większym wysiłku potrafię spać nawet 2h dłużej, pewnie dla tego że organizm potrzebuje więcej czasu na regeneracje. Dzięki wam za pomoc, mimo że to dopiero 2 tygodnie minęły nie planuje się z tym rozstawać , a nawet coraz lepiej mija czas podczas ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...