Skocz do zawartości

pytanko


Rekomendowana wypowiedź

Cześć 
Mam 21 lat i spory problem z tłuszczem na biodrach i brzuchu 
ważę 76 ale przy 174 powinienem trochę zbić z wagi (tak sądzę ) 
zacząłem ćwiczyć na siłowni (3 razy w tygodniu)  żeby coś z tym zrobić ale chciałbym przy okazji pozbywania się tłuszczu zbudować trochę mięśni 

i tutaj pojawia się moje pytanie czy mogę dalej robić trening siłowy ogólnorozwojowy i dodać do tego jakiś spalacz ? 
jeśli tak  to jaki będzie odpowiedni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kontynuować trening siłowy, monitorować zmiany w wyglądzie i obwodach.
2. Trzymać odpowiednio obliczoną (kalorie/makro) michę.

Jak wygląda u Ciebie tolerancja na stymulanty?
Czy były/są problemy zdrowotne? (układ krążenia, hormonalny)
Jaki planowany budżet na zakup suplementów?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź KR33P

1 i 2 na pewno co do tolerancji to raczej żadna - nie suplementowałem  się jeszcze wcale  - kawa ale nie regularnie i w małych ilościach 
zdrowotnych brak acz upewnił bym się jeszcze robiąc ekg (o ile to konieczne )

Co do budżetu to nie zastanawiałem się jeszcze nad tym, w suplementach jestem zielony - trochę poczytałem tylko, praktycznej wiedzy brak,  Na ile powinienem się naszykować ?

Kusi mnie dorzucenie spalacza  bo po pierwsze zawsze miałem problem z boczkami ,nawet w okresie regularnego biegania i przy niezłej formie tłuszcz cały czas tam zostawał.  po drugie skoro są takie możliwości i nie wyrządza to większych szkód w organizmie to dlaczego nie ułatwić sobie zadania ? A poza tym przydało by mi się podniesienie energii.

Tylko co kupić żeby palić tłuszcz ale nie przeszkadzać mięśniom rosnąć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość spalaczy tluszczu jakie są na rynku generalnie nie powodują żadnych negatywnych skutków w postaci utraty tkanki mięśniowej. Składniki w nich zawarte wykazują potencjał kataboliczny dla tłuszczy. Jeśli masz problem z tzw. boczkami to jest to przede wszystkim kwestia genetyczna że akurat tam gromadzi się u Ciebie tkanka tłuszczowa. Jedynym sposobem na jej redukcję jest osiągnięcie odpowiednio niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, wtedy również i ta partia ulegnie poprawie lecz z tego co piszesz dopiero w ostatniej kolejności.

Spalaczy na rynku jest bardzo dużo, możesz przejrzeć sobie dział z opiniami oraz temat ranking spalaczy w tym dziale, znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje i opinie ludzi którzy stosowali dane produkty. W twoim przypadku napewno można polecić Evolab Alphaburn gdyż działa na najbardziej problematyczną tkankę białą i ma najbardziej rozbudowany skład z tzw. spalaczy targetowych. Jeśli nie stosowałeś wcześniej żadnych spalaczy to unikaj tych o mocnych właściwościach pobudzających i wybierz coś o umiarkowanej ich zawartości jak np. Jupiter czy Red Sky.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź !

W tym tygodniu wybieram się na badania i jak dostanę wyniki to dowiem się z czego mogę wybierać ale po wstępnym rozeznaniu chyba na początek wejdzie Jupiter

Trening mam taki:

Przysiady 5x5

Wyciskanie leżąc 5x5

Wiosłowanie 5x5

Wzniosy bokiem 3x8

Biceps+triceps 3x8

Allahy 3x8

B

Martwy Klasyczny 5x5

Wyciskanie Żołnierskie 5x5

Podciąganie wąsko 5x5

Wyciskanie wąsko 3x8

biceps 3x8

deska 3x

łydki 3x8

 

Jaką dietę powinienem zastosować ? jestem trochę zielony jeśli o to chodzi .... 

Czy od początku powinienem stosować suplementy ? jakieś białko ? czy zacząć później ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening jaki wykonujesz raczej średnio sprawdza się u osoby początkujacej. Generalnie 5x5 zakłada treningi z używaniem stosunkowo dużego obciążenia względem swoich możliwości, a ćwiczenia w nim zawarte to najbardziej złożone ruchy więc raczej kiepskie połączenie. Nie da się w krótkim czasie nauczyć techniki aż w takim stopniu by efektywnie trenować tym systemem. O wiele lepszym wyjściem będzie zwiększenie ilości powtórzeń do 10 - 15 i staranie się progresować co tydzień nawet w małym stopniu. 

Co do diety to postaraj się na początek wyliczyć swoje zapotrzebowanie i ułożyć plan bliski bilansu zerowego lub nawet lekko ujemny. Najlepiej w taki sposób aby białko stanowiło około 2 do 2,2 g na kg wagi, tłuszcze około 1 g, a pozostałą część dobrej jakości węglowodany. Odżywka białkowa jeśli będzie Ci trudno dostarczyć odpowiednią ilość białka ma sens, jednak nie jest niezbędna jeśli dasz radę wszystko wyciągnąć z diety. Z Suplementów możesz zakupić dobry kompleks witaminowo mineralny jeśli nie jesz dużej ilości warzyw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...