Jump to content
Sign in to follow this  
Penetrator

Trawienie białka

Rekomendowana wypowiedź

Cześć. Kupiłem białko w aptece. Nie jest to białko typu Olimp, Amix, tylko białko do uregulowania poziomu białka. Białko to: Prltifar. Wziąłem go 3 razy przez dni (15 miarek na raz, jedna miarka to 2,5g.) Rozmieszalem z mlekiem, wystąpiła biegunka. Nie trawie białka? Czy złe kupiłem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz np. nietolerancje laktozy to wówczas efekt o jakim pisałeś jest jak najbardziej normalny. Dodatkowo rozmieszałeś produkt z mlekiem co znacznie podnosi jej ilość. Możesz spróbować zastosować porcje na wodzie i sprawdzić reakcję czy jest ok. Jeśli dalej będą występowały takie skutki to jednym rozwiązaniem pozostanie zakup wysokiej jakości białka wolnego od laktozy. Osobiście stosuje IsoPrime CFM od Amix i mogę śmiało polecić ze względu na jakość i skład. Czasami, choć bardzo rzadko zdarzają się też nietolerancje białek serwatkowych i w takim wypadku jedynym rozwiązaniem wśród odżywek są np. białka wołowe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektóre białka, tak np jak 100% Whey Professiona (w sumie chyba wszystkie Scitec'a) mają enzymy trawienne w składzie, co pomaga przetrawić takie białko, nie ma po nim wzdęć itp. Aptecznego nigdy nie brałem i sam jestem ciekaw czy faktycznie jest aż takie "ciężkie". Osobiście też nigdy nie miałem problemów z trawieniem laktozy i ja bym najpierw sprawdził tolerancję nią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...