Jump to content
Sign in to follow this  
Penetrator

Trawienie białka

Rekomendowana wypowiedź

Cześć. Kupiłem białko w aptece. Nie jest to białko typu Olimp, Amix, tylko białko do uregulowania poziomu białka. Białko to: Prltifar. Wziąłem go 3 razy przez dni (15 miarek na raz, jedna miarka to 2,5g.) Rozmieszalem z mlekiem, wystąpiła biegunka. Nie trawie białka? Czy złe kupiłem?

Jeśli masz np. nietolerancje laktozy to wówczas efekt o jakim pisałeś jest jak najbardziej normalny. Dodatkowo rozmieszałeś produkt z mlekiem co znacznie podnosi jej ilość. Możesz spróbować zastosować porcje na wodzie i sprawdzić reakcję czy jest ok. Jeśli dalej będą występowały takie skutki to jednym rozwiązaniem pozostanie zakup wysokiej jakości białka wolnego od laktozy. Osobiście stosuje IsoPrime CFM od Amix i mogę śmiało polecić ze względu na jakość i skład. Czasami, choć bardzo rzadko zdarzają się też nietolerancje białek serwatkowych i w takim wypadku jedynym rozwiązaniem wśród odżywek są np. białka wołowe. 

Niektóre białka, tak np jak 100% Whey Professiona (w sumie chyba wszystkie Scitec'a) mają enzymy trawienne w składzie, co pomaga przetrawić takie białko, nie ma po nim wzdęć itp. Aptecznego nigdy nie brałem i sam jestem ciekaw czy faktycznie jest aż takie "ciężkie". Osobiście też nigdy nie miałem problemów z trawieniem laktozy i ja bym najpierw sprawdził tolerancję nią.