Skocz do zawartości

Treningi bokserskie


anatomiaglupoty

Rekomendowana wypowiedź

Cześć. Mam 17 lat i od dwóch miesięcy trenuję kilka razy w tygodniu interwały lub różne ćwiczenia siłowe. Kilka tygodni temu członek mojej rodziny kupił worek treningowy. Dodałam go do moich ćwiczeń i po pewnym czasie tak się wkręciłam , że pokochałam boks. Oglądam non-stop filmiki instruktażowe jak poprawnie wykonywać ciosy , obrona itp. i chce od przyszłego tygodnia zacząć chodzić do klubu fitness na sekcję bokserską tylko nie wiem czy chodzenie codziennie na zajęcia nie spowodowałoby przetrenowania czy lepszym pomysłem będzie co dwa dni chodzić na trening bokserski a w dni nietrenignowe biegać lub wykonywać ćwiczenia siłowe przystosowane pod tą dyscyplinę. Moim marzeniem jest uprawiać ten sport zawodowo o ile mam szansę jako kobieta. Jestem bardzo zmotywowana i chce włożyć w swoje marzenie wiele wysiłku i czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca. Tak, przetrenowanie jest bardzo możliwe i dlatego należy odpowiednio rozplanować sobie tygodniowy cykl zajęć, diety i suplementacji. Pomysł z rozbiciem treningów jest sensowny, aczkolwiek jako że jestem zwolennikiem techniki nad siłą, to proponowałbym wpierw zminimalizować typowy trening z ciężarami kosztem zwiększonych interwałów, ćwiczeń z wykorzystaniem własnego ciała, czy szeroko-pojętnej gimnastyki. Na siłę ciosu przyjdzie czas. Jeśli myślisz o tym sporcie poważnie, to powinien ktoś cię na początku odpowiednio poprowadzić. Nie jestem specjalistą o tej dyscypliny, więc mogę tylko nakreślić odgórne założenia. 

Na samym początku nie nakręcaj się zbytnio, wyznaczaj małe cele i do nich spokojnie dąż. Nie załamuj się potknięciami,  gorszymi okresami, zniechęceniem - wiesz mi, one z pewnością się pojawią. Cytując klasyk: "Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie". Powodzenia.

Tak na marginesie, podobny link do ... 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...