Skocz do zawartości

Szersza klatka piersiowa


Fast-rider

Rekomendowana wypowiedź

Cześć jestem tutaj od niedawna i mam mały problem w związku z moją budową ciała. Mianowicie tak mam 15 lat dużo jeżdżę na rowerze a problem jest taki że dobrze wycwiczylem mięśnie ud ale nigdy nieskupiałem się na klatce piersiowej która jest dużo węższa od dolnych partii ciała. Nieczuje sie najlepiej z tym że w biodrach i nogach jestem dużo szerszy niż w klatce piersiowej. Może znacie jakies cwiczenia dzięki którym można rozciągnąc klatke piersiową i rozbudowac jej mięśnie ? 

Z góry dziękuje za odpowoedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości żeby fizycznie poszerzyć to jak szeroką genetycznie masz klatkę. Jednak masz jeszcze 15 lat, więc kościec jeszcze będzie się formował przez kilka lat.
Także jest szansa, aby te naturalne proporcje Twojego ciała się zmieniły. Aby optycznie powiększyć klatkę, oczywistym jest zwiększenie masy mięśniowej w tym miejscu, ale także utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
Jeśli chodzi o ćwiczenia to standardowo wyciskanie sztangi/sztangielek na płaskiej, rozpiętki, wyciskanie na ławce ze skosem dodatnim. 
Nie ograniczaj się jednak tylko do ćwiczenia klaty, popracuj też nad barkami - zaprocentuje to jeśli chcesz popracować nad proporcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem a nie mogę już edytować posta wyżej.
Pamiętaj żeby pracować również nad plecami. Po pierwsze to mięśnie antagonistyczne do klatki, na którą będzie kładł duży nacisk.
A po drugie praca nad najszerszym grzbietu pozwoli na zbliżenie się do sylwetki o kształcie V.
Dodatkowo pomocne dla nas, doradzających będzie foto twojej sylwetki. 
Szczerze mówiąc, w podobnym Tobie wieku też miałem duże wątpliwości i sporo problemów z moim wyglądem, jak się okazało później część z nich to nie były faktycznie dysproporcje, ale problem tkwił raczej w psychice i przemianach hormonalnych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...