Skocz do zawartości

dyskomfort i bóle po treningach


daniel78

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Zanim dojde do sedna sprawy to opiszę. Mam prawie 40che na karku. Ok pół roku trenuję kick boxing, ale nie zawodowo, raczej ogólnorozwojowo. Mocna rozgrzewka, trening i sparing 3x w tygodniu. Teraz miałem przerwę bo lipiec sierpień nie było. W trakcie przerwy biegalem krótkie dystanse z ćwiczeniami, taki 20-30minutowy interwał. Ostatnio zamiast biegania zacząłem w domu robić trening turbospalanie kardio kick boxing z portalu centrum sportowca. Trening trwa 20min i jestem po nim zlany potem. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń kickboxerskich przez 20 minut z jedną krótką przerwą. Mam jednak po tym treningu lekkie bóle w klatce piersiowej i pieczenie, trochę też w karku. Chciałem zapytać czy to normalne, czy to jest związane z mikrouszkodzeniami mięśni które się rozciągają w czasie treningu? Co prawda miałem nawet lekkie bóle w barkach.  Serce badalem w szpitalu ekg i krew ciśnienie itd. Wszystko super. Dodam że przed tym treningiem nie robię rozgrzewki i sam trening też jej nie zawiera. Nie wiem za bardzo czy powinienem się czegoś obawiać czy robić dalej swoje. Z medycznego punktu widzenia te treningi nie obciążają serca, wręcz przeciwnie. Pytałem 3 kardiologów i wszyscy zgodnie stwierdzili, że gdyby to były treningi silowe z cieżarami to mogłbym się obawiać o arytmię (coś mówili o pompowaniu krwi przez serce z róznymi prędkosciami), ale nie przy czymś takim. Byłbym wdzięczny za informacje. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro konsultowałeś się z lekarzem i nie potrafią wskazać źródła problemu to z pewnością nikt z forum również tego nie zrobi. Warto jednak wspomnieć, że niezależnie od rodzaju wykonywanego treningu rozgrzewka jest absolutnie fundamentem i na przyszłość polecam ją zawsze wykonywać, nawet jeśli trening jest bardzo krótki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...