Skocz do zawartości

Masa Czy Redukcja


UberCast

Rekomendowana wypowiedź

Mam wzrost 175cm i wage 73kg ale mam duzy Body fat 20%-25%.
Niewiem czy mam robic Mase czy Redukcje, Redukcja zbyt duzego sensu niema, moja waga to 73kg to jak zredukuje to same kosci zostana. A boje sie masy bo czuje ze jak pójde w mase to zostane kulka tluszczu. :P Prosze o pomoc.

21037653_668815566661713_691938806_o.jpg

21082273_668816043328332_331246035_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo nie ma sensu się masować. Tak samo jak robić jakiejś drastycznej redukcji.
Proponuję ustawić kalorie na lekki minus (albo na 0) i trzymać tą michę naprawdę porządnie, jeśli chodzi o jakość jedzenia.
Nie wiem czy masz już jakiś program na oku, ale proponuję standardowo FBW 3 dni/tydzień, 2 dni Cardio, 2 dni odpoczynku.
Domyślam się, że fat z dolnej części brzucha korci by robić jakieś mocne redu, ale nie ma to sensu.
Lepiej stopniowo łapać przyrosty i na sile i na masie, trzymając kalorie jak wyżej, niż snuć się bez siły na treningach - co niewątpliwie będzie zniechęcało i hamowało progres.
Tym bardziej, że młody jeszcze jesteś, więc i zmiany będą widocznie szybsze, jeśli chodzi o rekompozycję sylwetki.


Druga kwestia, widzę że już wcześniej dałeś posta z podobnym pytaniem, a mniejszą wagą.
Zrobiłeś cokolwiek od tamtego czasu? 
Bodyfat wskoczył o ~5% wyżej według Twoich estymacji, +6 kg...
Najważniejsze żeby po prostu iść i zacząć coś robić ze sobą, bo samo się nic nie zrobi.
Wiem po sobie ile wysiłku kosztuje wyjście ze złych nawyków.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...