Skocz do zawartości

Odżywki na masę


Dragen

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Mam 186 cm wzrostu i obecnie ważę 72kg. Rok temu gdy zażywałem gainera i kreatynę przytyłem do 82 kg. Chcę wznowić treningi i przybrać masy. Dość ciężko jest mi przytyć dlatego chciałbym wspomóc się jakimś specyfikiem. Co polecacie? Gainer, bul czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal masz szybką przemianę materii, ale jednak chciałbyś budować dobrej jakości masę mieśniową to odżywka typu bulk lub gainer oparty o dobrej jakości węglowodany jest podstawą w uzupełnieniu budulca. Z Bulków możesz sięgnąć po FitMax Bulk Mass czy MyoMax Hardcore, a z gainerów opartych o dobre węgle to np. Scitec Jumbo czy Mex Size Max.

Do tego kreatyna, prosta forma, monohydrat, ale wysokiej czystości, najlepiej Creapure i w zupełności powinno wystarczyć by zanotować progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bulka, czyli tak jak wyżej, tam gdzie ilość białka jest porównywalna z ilością węgli. Jumbo Hardcore to typowy bulk, inne to już typowe hardgainery. Do tego dobra dieta, z nadwyżką kcal (ale z jedzenia pełnowartościowego - ryż,kurczak itp) i na pewno masa przyjdzie:) swoją drogą olej mct jest świetnym źródłem energii, kreatyna jak najbardziej warto zawsze dodać. Jeśli jesteś typowym ektomorfikiem (chociaż nie ma typowych ludzi o danej budowie ciała, zazwyczaj jest to połączenie 2 typów), to zwiększ ilość treningów siłowych na rzecz cardio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecę Ci Jumbo Hardcore, na prawdę porządna porcja i do tego porządna ilość białka i węgli. Bulk ten ma pełno dodatków (kreatyny, aminokwasy, glutaminy i inne bajery) więc nie ma sensu tam wrzucać jakieś banany czy inne cuda. Chyba, że masz kalorykę rzędu 5 tyś kcal:P

Jeśli chodzio o gainera to zależy. Ja jako endomorfik jak tylko powącham gainera (typowy węglowodanowo-białkowy gdzie białka jest śladowa ilość) to od razu tyję. Nigdy gainerów typowych nie stosowałem bo moim zdaniem to jest dla hardgainer'owców. A dodam, że taka wielka ilość cukrów prostych od razu po treningu może z czasem upośledzić wrażliwość insulionową i zamiast pakować aminokwasy i składniki odżywcze do mięśni to insa będzie je pchać gdzie popadnie - czytaj w tłuszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem typowych gainerów... bulki tak... nie pisałem, że nie brałem Jumbo Hardcore. Wręcz przeciwnie, brałem go i z innych podobnych to Creasteron. Oba bardzo chwalę. Aktualnie redukcja. A jeśli chodzi o zwykłego Jumbo to już ma przewagę i to znaczącą węgli nad białkami, stąd to typowy gainer, dla osób, które chcą na prawdę przytyć i nie boją się węgli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, też chciałbym wrócić do treningów, mam 28 lat i niestety dwuletnią przerwę, i niestety trochę problemy z testosteronem. Ostatnio trafiłem na jedną odżywkę która ma tłuszcz zmieniać w masę i do tego jeszcze zwiększa testosteron, ma  duże dawki L-argininy, Tribulusu, L-karnityny i witamin, czy to ma sens? Ktoś się z tym spotkał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specyfiku, który w sposób magiczny zmieni tłuszcz w mięśnie. Muskuły buduje się wyłącznie ciężką pracą na siłowni i żelazną dyscypliną w diecie, a tłuszcz zwykłym obżarstwem, słodyczami i lenistwem. Jakie dokładnie masz problemy z testosteronem? Wyniki z laboratorium wskazujące niski poziom? Problemy "wiadomo jakie"? Niskie libido? Jeśli poziom jest poniżej normy, to spróbuj od podstawowych rzeczy. Sama zmiana żywienia i włączenie ćwiczeń powoduje poprawę. Nie od dzisiaj wiadomo, że ludzie aktywni mają wyższy poziom tego hormonu niż prowadzący siedzący tryb życia. Możesz wspomóc się chociażby ZMA, który m.in. pobija teścia do normalnego poziomu. Winian l-karnityny poprzez swoją budowę jest guzik warty, choć muszę być tu szczery i wspomnieć, że medycznie udowodniono, że karnityna może poprawiać jakość nasienia u mężczyzny. I dlatego w obiegu sądzi się, że może oddziaływać na testosteron (tego już nie udowodniono). Jeśli jednak chcesz ją wypróbować, to lepszym wyborem będzie forma acetyl-L-karnityny. Stosowałem ją kiedyś razem z ZMA i muszę przyznać, że miałem lepsze odczucia niż z samym magnezem, cynkiem i witaminą B6. Zdradzę jeszcze, że moja ulubiona nocna mieszanka składanka się dodatkowo z 1gr witaminy C. Jeśli to nie pomoże, to na rynku są mocniejsze środki. Ale to potem...     

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem wiąże się z niskim poziomem właśnie w badaniach, z libido i tak dalej nie mam na szczęście problemu. Dietę trzymam cały czas na masę, ale musiałem odpuścić ćwiczenia. Może po prostu jak wrócę na siłkę to mi się to unormuje, a dostałem na próbę ten largomass i zobaczę co będzie się działo i napiszę jak już przetestuję.  

W każdym razie, dzięki za podpowiedzi, będę szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zaczynam dopiero przygodę z treningami więc na razie korzystam z pomocy trenera personalnego. Polecił mi zakup odżywek białkowych jako uzupełnienie diety. Zupełnie się nie znam na tym jakie powinienem wybrać. Trener zasugerował odżywki białkowe. Jak wspomniałem wcześniej są to moje początki i nie mam rozeznania w odżywkach i suplementach. Potrzebuje opinii osób, które się na tym znają. Używał ktoś z nas tych odżywek białkowych? Poleca? Odradza? Jak odradza to co innego stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja stosowałem różne białka i odżywki, ale nie było specjalnych efektów. Przez chwilę nawet testowałem białko konopne ze względu na naturalny skład. Niestety efekty były znikome. Zastanawiam się nad tabletkami pomagającymi zwiększyć masę. Poczytałem trochę i znalazłem Probolan 50. Ktoś może ma jakieś doświadczenia z tego typu specyfikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...