Skocz do zawartości

Dobra dieta


Kartofel

Rekomendowana wypowiedź

Witam mam wzrost 182 ważę ok. 80 kg i chciałbym schudnąć z 5 kg w miesiąc. I przy okazji trochę brzuszek poćwiczyć ale generalnie chciałem zapytać o dietę jaka musi powinna mi pomóc osiągnąć ten efekt , nie znam się na tych kaloriach itp. Dlatego prosiłbym o ułożenie diety jakiejś prostej i monotomnej czyli np. Ciągle przez miesiąc owsianka na śniadanie z czymś tam z góry dziękuję . Dodam że pije 2 l wody dziennie i czasami pepsi max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy warto korzystać z przypadkowych rad przypadkowych ludzi na forum. Umów się lepiej z jakimś trenerem personalnym, który odpowiednio się Tobą zajmie i będzie potrafił doradzić i dobrać odpowiednią dietę. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@basia
Ułożenie podstawowej diety pod kątem uzyskania określonego celu (masa, rzeźba, rekompozycja) naprawdę nie jest trudne. Wystarczy znać podstawy zdrowego odżywiania, ogarniać bilans kaloryczny oraz mikro/makroskładniki. Problem zaczyna się, jeśli jednostka miała lub ma określone problemy zdrowotne, co często zawęża możliwości ułożenia odpowiedniej diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz śrubować cateringu dietetycznego. Wybierasz dietę, kaloryczność i wszystko dostajesz gotowe. Ja dzięki takiemu rozwiązaniu straciłam juz 8kg w 3 miesiące. Ja korzystam z zielonywidelec.pl i oni dbają o moje zapotrzebowanie. Codziennie dostaje gotowe posiłki i jak na razie u mnie się to bardzo sprawdza. Dodatkowo ćwiczę, gdy tylko mam czas. Na razie tylko dwa razy w tygodniu. Ja na śniadania dostaje wymiennie jaglanki, owsianki, poddingi, omlety itp. Możliwości jest wiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Kartofel to jednak niezły kartofel. 5kg zrzucić przy prawie idelnej dla tego wzrostu wadze, to najpierw trzeba mieć Z CZEGO ZRZUCAC.

2kg wody to każdy człowiek minimum musi brać. A ułożenie diety gdy się pije pepsi max i nie chce się poczytać czym się różni DIETA od STYLU ŻyCIA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem, najlepiej ułożyć sobie spersonalizowany plan odżywiania. Warto zrobić badanie składu ciała, skonsultować się z lekarzem i ułożyć plan. Większość diet są szkodliwe dla naszego organizmu. Potem jak przestaniesz stosować diety stracone kg przyjdą z powrotem. Lepiej pozwolić sobie jeść wszystko, ale w miarę. Ciastka, słodycze i t.d. do 12-13 kiedy nasz organizm zużywa najwięcej energii. No i takich porad można znaleźć mnóstwo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oleser
Jeżeli chcesz pomagać i radzić innym to miej ku temu jakiekolwiek podstawy i odpowiednie zaplecze.

Jakie zużywanie największej ilości energii w wieku 12-13 lat?:rolleyes:
https://www.webmd.com/diet/features/estimated-calorie-requirement
https://health.gov/dietaryguidelines/2015/guidelines/appendix-2/
https://www.nhlbi.nih.gov/health/educational/wecan/downloads/calreqtips.pdf

Większość diet są szkodliwe dla naszego organizmu


Jakie większość diet?
Ile jest tych diet?
No i jak zdecydowana większość pośród tych wszystkich diet jest szkodliwa?

Takich porad, które ty rzuciłeś też można znaleźć mnóstwo - szkoda, że nie mają zbyt dużej wartości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja polecam diete bogatoresztkową, stosuje od 5 tygodni (jestem w czasie redukcji) i zgubiłem już 4 kilo (może nie jakoś dużo ale masa mięśniowa została więc jestem bardzo zadowolony). Ta diete polega na tym, że jesz dużo błonnika dzięki czemu szybciej trawisz wszystko i nie trzeba się głodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"Warzywa, szczególnie surowe warzywa bogate są w błonnik i mogą być trudne do strawienia, powodując wzdęcia, gazy i skurcze brzucha. Szczególnie: brokuły, seler, kapusta, cebula i brukselka. Wiele osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego również wykazuje trudności w strawieniu kukurydzy i grzybów, ponieważ są one trudne do strawienia."

"Żywność o wysokiej zawartości wbłonnika – w tym całe ziarna, mogą zwiększyć ruchy jelit, skurcze brzucha i gazy."

To ze strony o wrzodziejącym zapaleniu jelita. Ogólnie w tych chorobach jelit jest chyba tak, że ściany jelita są "zaognione" tym zapaleniem i błonnik je dodatkowo podrażnia, dlatego dużo dietetyków poleca stosowanie diety o małej zawartości błonnika, bo to pomaga ograniczyć wypróżnienia i skurcze brzucha, a tych chorzy na zapalenie jelita mają aż za dużo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...