Skocz do zawartości

Opaska fitness


Andrzej P

Rekomendowana wypowiedź

Dzień dobry

 

Jest to mój pierwszy post na forum więc dzień dobry :) Chciałbym zapytać Was o opaski sportowe. Od ponad roku regularnie biegam oraz pływam, przygotowuję się do pół maratonu a w przyszłości do maratonu. W siłowni spotkałem się kilka razy z opaskami monitorującymi aktywność fizyczną które mają być podobno świetnym dopełnieniem treningów. Kolega który jest trenerem personalnym na siłowni bardzo zachwala sobie takie urządzenie, zacząłem sporo czytać i również chcę takie urządzenie zakupić. Stąd moje pytanie do Was - jaki produkt wg. Was jest najlepszy do biegania? Funkcje jakich szukam to: monitorowanie tętna podczas wysiłku, śledzenie trasy podczas biegu (często ją zmieniam) a także co w przypadku mojej siedzącej pracy jest wskazane - monitorowanie i przypominanie o konieczności wstania i zwiększenia aktywności. Z tych które wybrałem na pierwszy ogień to Fit Blaze który ma wbudowany monitor tętna i możliwość połączenia z GPS w telefonie i Mio Fuse który z kolei ma podobno dokładność EKG przy mierzeniu tętna ale za to należy podłączyć zewnętrzny czujnik na klatkę piersiową. Takie funkcje jak powiadomienia SMS są dla mnie drugorzędne, w zasadzie nie rozstaję się z telefonem i zawsze mam go pod ręką. Trzecią opcją jaką brałem pod uwagę to AppleWatch ale tylko dlatego, że w pełni łączy się z moim telefonem, chociaż tak jak wspominałem - najbardizej zależy mi na funkcach sportowych... ktoś może coś powiedzieć?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli najbardziej istotne dla nas są funkcje sportowe to najważniejszym elementem jest pulsometr. Najlepszą dokładność wykazują te, które bezprzewodowo mogą łączyć się z pasem telemetrycznym założonym na przeponę, gdzie dokładność mierzenia jest wyższa niż na nadgarstku, kiedy to zegarek nie zawsze dolega prawidłowo przez cały czas.Jeśli najbardziej istotne dla nas są funkcje sportowe to najważniejszym elementem jest pulsometr. Najlepszą dokładność wykazują te, które bezprzewodowo mogą łączyć się z pasem telemetrycznym założonym na przeponę, gdzie dokładność mierzenia jest wyższa niż na nadgarstku, kiedy to zegarek nie zawsze dolega prawidłowo przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...