Skocz do zawartości

Lek na łysienie już blisko


cyklon04

Rekomendowana wypowiedź

Obecnie w leczeniu łysienia wykorzystuje się terapię hormonalną, która wywołuje poważne skutki uboczne w sferze sprawności seksualnej, problem łysienia można też wyleczyć poprzez wykonanie przeszczepów, jednakże są one drogie i bolesne. Do łysienia i wypadania włosów dochodzi w wyniku zaburzenia prawidłowego funkcjonowania znajdujących się w skórze głowy komórek brodawkowych odpowiedzialnych za stymulowanie rozwoju włosów w otaczających je mieszkach włosowych. Wprawdzie komórki te można przeszczepić, przywracając w ten sposób normalny wzrost włosów, ale lepszą metodą jest stymulacja genów powodująca wznowienie normalnej pracy komórek brodawkowych. Leki mogą aktywować geny do pobudzania komórek brodawkowych, dzięki czemu transplantacja nie będzie konieczna. Opracowanie skutecznej metody farmaceutycznej może jeszcze zabrać trochę czasu.

 

(„New Scientist", 26 października 2013)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No właśnie z tego co wiem to nie ma obecnie leku na łysienie plackowate. Ogólnie na szczęscie to nie rozwija się u mnie tak szybko jak u niekórych ale obecnie robi mi się już drugi placek. Nie są duze, można je skutecznie zakryć sobie włosami ale obawiam się,że będzie się to zwiększało. I wygląda to naprawdę źle nawet jak ogolę się na lyso bo mam ciemne włosy i widać takie łyse przestrzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma leczenia jak jest. W ogóle byłeś z tym u jakiegos lekarza? Sam rowniez mam , wpadlem na pocztku w panike ale potem poczytalem sobie troche w sieci i jednak sporo tych zabiegow jet. I nie pisze tutaj o przeszczepie wlosuw jaki sobie na przykad radzio majdan zrobil ale o osoczu bogatoplytkowym ( ktore sam mialem i jestem zadowolony z efektu bo dzieki temu mozna praktycznie odzyskac wlosy) Wszystko zalezy w jakim stanie sa twoje cebulki. Wybiersz sie to specjalisty od leczenia wypadania wlosow . Niech zleci Ci jakies badania. Im szybciej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...